32 karty do nauki globalnego czytania

Czytania można uczyć efektywnie już w młodszych grupach przedszkolnych, a nawet w żłobku. Oczywiście nauka literek nie daje w tym wypadku najlepszych rezultatów. O wiele lepiej sprawdza się czytanie globalne, czyli systematyczne prezentowanie całych wyrazów. Dzieci z reguły lubią zabawy z kartami. Dla żłobkowiczów taka nauka wiąże się również z powtarzaniem prezentowanych wyrazów, a więc i nauką poprawnej wymowy. 

Niniejszym udostępniamy w formacie PDF karty do nauki globalnego czytania w żłobkach i przedszkolach. Karty składają się z obrazków w formie atrakcyjnych kolorystycznie zdjęć i dobrze widocznego tekstu. Bezszeryfowa czcionka (taką najczęściej spotykamy w książkach) oraz kontrastowe tło, sprawiają, że tekst jest elementem najbardziej widocznym w całej kompozycji. Dzięki zdjęciom tematycznym, karty mogą służyć maluchom również do samodzielnej nauki. Tematyka została dobrana tak, żeby maluch miał do czynienia z przedmiotami, które są mu szczególnie bliskie w życiu codziennym.

Polecamy drukować na sztywnym papierze (najlepiej fotograficznym) w formacie A4. Po wydruku i pocięciu karty mają wym. 7 x 11 cm – idealnie mieszczą się w dłoni. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, świetnie nadają się na wycieczki i zajęcia w plenerze. 

● 001karty_dooplacenia

● 002karty_dooplacenia

● 003karty_dooplacenia

● 004karty_dooplacenia

____

 

Czy słyszałeś, że dzieci, które nauczą się czytać przed ukończeniem trzeciej klasy szkoły podstawowej są mniej narażone na pobyt w więzieniu, porzucenie edukacji i uzależnienie od narkotyków? Dowiedli tego amerykańscy naukowcy. Tymczasem dooplacenia.pl informuje rodziców o opłatach za żłobki i przedszkola i przypomina o przeterminowanych płatnościach.