Moja Pierwsza Wizyta w Kinie – program dla przedszkoli

Przedszkole coraz częściej wychodzi poza przedszkolne sale. Powoli przestaje ono być miejscem, w którym dzieci spędzają całe dnie. Taki trend można zaobserwować szczególnie w przypadku placówek niepublicznych. W tym przypadku organizowanie wycieczek i różnych akcji tematycznych to nie tylko ciekawy sposób na realizację przedszkolnej edukacji. Dla rodziców – potencjalnie zainteresowanych skorzystaniem z usług  przedszkola – może być to cenny argument, który przekona ich do zapisania dziecka akurat do tej placówki. Programy dla przedszkoli organizują najpopularniejsze marki. Jedną z tego typu akcji jest program „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie” organizowany przez Multikino. Na czym polega?

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie – o programie

Program dla przedszkoli przygotowany przez Multikino to akcja, której głównym zadaniem jest zapoznanie maluchów z wielkim ekranem. Dzięki biletom w atrakcyjnych cenach dzieci mogą częściej wybierać się z wizytą do kina. Ciekawe seanse, przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach to kolejny atut tego rozwiązania. Podczas projekcji dla przedszkoli dzieci mogą obejrzeć nie tylko najnowsze filmy animowane, ale również i najpopularniejsze bajki po rekonstrukcji cyfrowej. Można zdecydować się także na ekranizacje książek dla najmłodszych.

Organizatorzy akcji przyznają, że celem programu „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie” nie jest jedynie „oswojenie” najmłodszej publiczności z kinem. W planie programu są także takie atrakcje, jak zwiedzanie kina. Na co dzień takiej okazji nie mają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Wśród najmłodszych, doskonale zaprzyjaźnionych z salami kinowymi za sprawą popularnych filmów animowanych dla dzieci taka wizyta na pewno będzie cieszyła się olbrzymią popularnością. Maluchy często marzą o tym, aby zapoznać się z kabiną projektową z bliska czy zobaczyć, jak produkuje się popcorn. Dzięki akcji „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie” to możliwe!

W tym programie dodatkowo dzieci mogą obejrzeć film edukacyjny na temat zasad savoir vivre w kinie, w którym występują znani aktorzy filmowi czy osoby związane z teatrem. Dla najmłodszych będzie to zatem nie tylko szansa na niezapomnianą wizytę w kinie, ale także i cenna lekcja.

Jak przystąpić do programu „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie”?

Przystąpić do programu może właściwie każda placówka przedszkolna. Wystarczy skontaktować się ze specjalistą ds. rezerwacji grupowych w najbliższym Multikinie. Warto pamiętać o tym, że wycieczkę do kina trzeba zaplanować z minimum 10-dniowym wyprzedzeniem. Wtedy będzie można bez problemu dostosować repertuar i przygotować wspomniane już atrakcje dla najmłodszych. Ceny biletów dla dzieci to koszt rzędu 12 zł/os. Opiekun grupy bezpłatnie może uczestniczyć w tym programie.

Jak wybrać repertuar?

Wybór repertuaru w programie organizowanym przez Multikino jest tak samo prosty, jak samo przystąpienie do tej szczególnej akcji. Na stronie internetowej Multikina można bez trudu znaleźć przykładowe propozycje seansów dla najmłodszych. Zostały one podzielone zarówno według kategorii wiekowej, jak i ze względu na czas trwania seansów czy rodzaju wyświetlanych bajek. W skład każdego z bloków dla najmłodszych dzieci (grupa wiekowa 3+) wchodzi ok. 5 filmów, a długość całego bloku nie przekracza godziny. Oczywiście istnieje również możliwość wyboru innego filmu dla dzieci. Dla starszych dzieci (4+,6+) przygotowano inne propozycje – są to już dłuższe projekcje (czas trwania – do 1,5 godz.).

Dlaczego warto wziąć udział w tym programie?

Program „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie” to wyjątkowa akcja, która ma mnóstwo zalet. Należą do nich między innymi:

  • zapoznanie dzieci ze sposobem funkcjonowania kina i „oswojenie” ich z obcą dla nich dotychczas przestrzenią,
  • nauka przez zabawę – bajki proponowane przez Multikino są pouczające; rozwijają ich wyobraźnię, wpływają na ich sposób nawiązywania relacji z rówieśnikami czy postępowanie z naturą. Wizyta w kinie to także m.in. przyswajanie treści dotyczących zasad savoir vivre w kinie,
  • ciekawy sposób na organizację czasu dla dzieci – na pewno będzie to dla nich niezapomniane przeżycie, które jeszcze długo będą wspominać. Dzieci uwielbiają wycieczki i wszystko, co z nimi związane.

Zadowolone dzieci to zadowoleni rodzice. Zadowoleni rodzice to z kolei sprawnie funkcjonujące przedszkole, które się rozwija. Akcja „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie” to jeden z ciekawych sposobów na urozmaicenie przedszkolnych zajęć. Warto brać udział w takich zajęciach, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych, a więc są doskonale dostosowane do ich potrzeb. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Multikina.

___

 

Czy wiesz, że powstanie filmu ma związek z niedoskonałościami ludzkiego wzroku? Na początku film tworzył ciąg nieruchomych obrazów, który „oszukiwał” ludzkie oko. Tymczasem dooplacenia.pl skutecznie informuje rodziców o opłatach za żłobki i przedszkola oraz dyskretnie przypomina o przeterminowanych płatnościach.