Czas na wycieczkę: 7 ciekawych miejsc w Wielkopolsce, w które warto wybrać się z przedszkolakami!

Na naszym blogu pojawił się już artykuł o ciekawych miejscach w Warszawie, w które warto zajrzeć z podopiecznymi. Dziś przedstawiamy dziecięce atrakcje Wielkopolski. Jeśli szukasz ciekawego miejsca na przedszkolną wycieczkę w tych okolicach, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami!

1. Rogalowe Muzeum Poznania

Jednym z najpopularniejszych miejsc, które na pewno warto odwiedzić z dziećmi jest Stary Rynek w Poznaniu. Chociaż najbardziej znaną atrakcją tego miejsca bez wątpienia są poznańskie koziołki, trykające się w samo południe uwagę przykuwają także inne miejsca. Miejscem, w które na pewno można zabrać przedszkolną grupę jest Rogalowe Muzeum Poznania.  Dla grup zorganizowanych przygotowano dwa rodzaje pokazów: rogalowe i rogalowo – koziołkowe. Seanse z udziałem przedszkolaków odbywają się w specjalnie przystosowanej do ich potrzeb sali. Dzieci mogą zapoznać się nie tylko ze sposobem powstawania tych słodkich wypieków, ale także usłyszeć tradycyjną poznańską gwarę. Oczywiście, w cenie biletu jest przewidziana także degustacja słodkości 🙂 

2. Poznański Park Naukowo – Techniczny

W ramach Poznańskiego Parku Naukowo – Technicznego możemy zwiedzać Laboratorium Wyobraźni. Jest to pierwsze w Wielkopolsce miejsce, które zabiera wszystkich zwiedzających w podróż po ciekawym świecie nauki. Wizyta w Laboratorium Wyobraźni to okazja do przeprowadzenia wielu eksperymentów z dziedziny chemii czy fizyki. Dzieciom spodoba się na pewno także wizyta w planetarium. Uwaga: na stronie Laboratorium Wyobraźni można znaleźć informację, że atrakcje przygotowano dla dzieci w wieku 5+.

3. Słodkie Czary Mary Poznań

Miłośnikom słodkości, w których po wizycie w Rogalowym Muzeum Poznania dopiero obudził się apetyt na słodycze, polecamy także wizytę w Poznańskiej Manufakturze Lizaków i Cukierków Czary Mary. Dla grup przygotowano specjalne warsztaty, podczas których maluchy mogą własnoręcznie wykonać np. bajkowe lizaki. Do wyboru mamy także wiele innych scenariuszy – np. warsztaty czekoladowe. Zajęcia w Manufakturze Czary Mary na pewno będą niezapomnianym przeżyciem dla kilkulatków 🙂

4. Palmiarnia Poznańska

Wizyta w Palmiarni w Poznaniu to doskonała okazja do poznania tropikalnej roślinności i obejrzenia wyjątkowych gatunków ryb. To największy tego typu obiekt w Polsce! Wycieczka do Palmiarni Poznańskiej to nietypowa lekcja przyrody, która na pewno będzie zdecydowanie bardziej efektywna niż oglądanie roślin i ryb na obrazkach w książkach. Sporo dowiedzą się tu nie tylko podopieczni! Podróż po Palmiarni została podzielona na różne strefy klimatyczne – przez roślinność klimatu umiarkowanego aż do poszycia lasu tropikalnego i roślin występujących na sawannie. Odwiedzający Palmiarnię mogą podziwiać ponad 170 gatunków ryb i oglądać 1100 gatunków roślin. To naprawdę imponujące liczby!

5. Park Rozrywki Bogilu

Położony w odległości ok. 60 km od Poznania i ok. 18 km od Wolsztyna Park Rozrywki Bogilu to ciekawa alternatywa dla miejskich wycieczek. Teren „Bogilu” to niemal 5 hektarów. Atrakcji dla najmłodszych (i nie tylko!) jest mnóstwo – warto wspomnieć chociażby o Ogromnym Labiryncie czy Wiosce Smerfów, która przypadnie do gustu zwłaszcza najmłodszym grupom. Kolorowe zjeżdżalnie, dmuchane zamki i specjalnie przygotowane tory przeszkód sprawią, że maluchom trudno będzie oderwać się od zabawy. Warto zorganizować tam wycieczkę razem z rodzicami, gdyż teren Parku Rozrywki Bogilu jest naprawdę duży.

6. Pracownia Art Zagroda

Warsztaty w Art Zagrodzie to doskonały sposób na rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności podopiecznych. Specjalne zajęcia z ceramiki, malowania tkanin, lepienia mas plastycznych czy stolarstwa to nie tylko ciekawa forma spędzania czasu, ale i forma nauki – warsztaty są dostosowane do realizowanego programu. Art. Zagroda znajduje się w miejscowości Dymaczewo Stare, ok. 30 km na południe od Poznania.

7. Mikroskala Konin

Park Makiet Mikroskala w Koninie to absolutny unikat na modelarskiej mapie Europy. Można tu znaleźć ponad 50 makiet, a wiele z nich to interaktywne konstrukcje uruchamiane przez zwiedzającego. Dorosłych zachwycą na pewno makiety przedstawiające wydarzenia z historii Polski. Z kolei z myślą o najmłodszych przygotowano np. makiety przedstawiające postaci z bajek czy makietę wesołego miasteczka. Dla szkół i przedszkoli przygotowano specjalną ofertę: za dodatkową opłatą można wziąć udział w specjalnych warsztatach konstrukcyjnych lub obejrzeć seans w kinie 6D. W niewielkiej odległości od Parku Makiet znajduje się także mini zoo.

____

Czy wiesz, że określenia takie, jak pyry (ziemniaki), papcie (buty), glanc (połysk), chichranie (śmiech), bimba (tramwaj), nygus (leń) wywodzą się z gwary poznańskiej? Jej odmiany można usłyszeć nie tylko w Poznaniu, ale właściwie w całej Wielkopolsce. Gwara poznańska wywodzi się z połączenia niemieckiego słownictwa i wielkopolskiego dialektu. Tymczasem dooplacenia.pl informuje rodziców o opłatach za żłobki i przedszkola oraz dyskretnie przypomina o przeterminowanych płatnościach.

Zobacz, dlaczego potrzebujesz dooplacenia.pl w swoim przedszkolu.