Najlepszy laminator do przedszkola – wybór dooplacenia.pl

Przygotowanie pomocy dydaktycznych dla przedszkolaków wcale nie jest takie trudne! Pierwszym krokiem do sukcesu jest oczywiście wyobraźnia i kreatywność. Pracę nauczyciela przedszkola można ułatwić sobie także przez dobór odpowiednich urządzeń – drukarek i laminatorów. Na dzisiaj przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych laminatorów na rynku. Przeczytaj o tym, jak wybrać naprawdę dobry laminator do przedszkola i na co zwracać uwagę!

Dlaczego warto zainwestować w dobry laminator do przedszkola?

Laminatory to urządzenia, za pomocą których można stworzyć przede wszystkim trwałe materiały – a jak wiadomo, w przedszkolu pomoce dydaktyczne są narażone na niejedną „usterkę” ? . Dobrze wybrany laminator do przedszkola pozwala:

  • oszczędzać czas – chociaż to urządzenie nie rozciągnie doby nauczyciela przedszkola, może dać chociaż namiastkę tego uczucia. Czas, który musiał(a)byś przeznaczyć na tworzenie tych samych pomocy dydaktycznych od nowa będzie można spożytkować zdecydowanie lepiej. Laminowanie wydrukowanych materiałów trwa przeważnie kilka minut – w zależności od wykorzystywanego sprzętu.
  • tworzyć funkcjonalne pomoce dydaktyczne – dobrze zalaminowane pomoce dydaktyczne mogą przetrwać naprawdę długo. Jeśli pracujesz z dużą grupą lub często zmieniasz swoich podopiecznych to właściwie jedyny sposób, żeby sprawnie przeprowadzić wiele zajęć z wykorzystaniem papierowych pomocy dla najmłodszych. W ten sposób unikniesz problemów z pomiętymi, podartymi czy zamoczonymi kartami.
  • koniec z upominaniem – przynajmniej w odniesieniu do pomocy dydaktycznych 🙂 . Dzięki laminowaniu szybko pożegnasz się z upominaniem maluchów, aby nie gniotły i nie niszczyły wykorzystywanych materiałów. Szybki proces laminowania pozwala skoncentrować się na przekazywanej dzieciom wiedzy zamiast ciągle zwracać im uwagę.

Jaki laminator do przedszkola wybrać?

Zastanawiasz się nad wyborem laminatora do swojego przedszkola? A może masz już takie urządzenie, ale chcesz je wymienić na lepszy model? Ekipa dooplacenia.pl specjalnie dla Ciebie zrobiła małe rozeznanie tego rynku. Jakie są efekty naszych poszukiwań?

  • Dobry laminator wcale nie musi być drogi – w zależności od marki i modelu ceny rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Na potrzeby nauczycielki przedszkola wystarczy model taki, jak Tracer Laminator TRL-A3. Inwestowanie w takie urządzenia, jak np. Fellowes Saturn 3I A3 na początek może być zbędnym wydatkiem – co prawda ten model ma dodatkowe atuty w postaci systemów laminowania na zimno i na gorąco w 3 pozycjach czy automatycznego przełączania się w tryb czuwania przy braku aktywności przez 30 min, ale… czy to naprawdę jest potrzebne przy przygotowywaniu pomocy dydaktycznych dla najmłodszych?
  • Dobieraj sprzęt do formatu – swój wybór uzależnij od tego, czy preferujesz pracę z dziećmi na arkuszach A3 czy A4. Wbrew pozorom to duże ograniczenie – decydując się na zakup laminatora do formatu A4 – np. Omega A4 43490 będziesz musiał(a) zrezygnować z laminowania większych rozmiarów.
  • Czas nagrzewania – laminowanie na gorąco wymaga wcześniejszego nagrzania urządzenia. Jeśli zależy Ci na czasie, sprawdź ten parametr przed wyborem urządzenia. Czas nagrzewania może się zdecydowanie różnić – np. w przypadku laminatora Monolith OL289 wynosi 3-4 minuty. Z kolei laminator Fellowes Saturn 3I A3 nagrzewa się już w ciągu 1 minuty.

Tracer TRL-A3 – lider wśród laminatorów dla nauczycieli przedszkola

Z naszego przeglądu ofert wynika, że nauczyciele przedszkoli najchętniej sięgają po urządzenie marki Tracer. Model Tracer TRL-A3 jest bardzo popularny nie tylko ze względu na swoją wytrzymałość, ale takżę i na wielofunkcyjność – za pomocą tego sprzętu możemy laminować zarówno arkusze w formacie A3, jak i A4. Laminowanie mniejszych rozmiarów nie stanowi problemu! Czas nagrzewania urządzenia Tracer TRL-A3 to 2,5 minuty. Kupując ten produkt uzyskujemy 24 – miesięczną gwarancję, co w razie awarii bardzo pomoże w usunięciu problemu. Dodatkowo jest lekki i funkcjonalny. Ten polecany laminator do przedszkola możesz znaleźć np. tutaj.

A na koniec… kilka porad

Jeśli już zdecydowałaś/eś się na konkretny model, pamiętaj o zwróceniu uwagi na kilka istotnych szczegółów:

  • grubość folii – to od niej zależy, w jakim stopniu zostaną usztywnione wybrane pomoce dydaktyczne. Informację o grubości folii można znaleźć np. na opakowaniu czy w instrukcji dołączonej do laminatora. Zastosowanie zbyt cienkiej lub zbyt grubej folii może sprawić, że np. zacznie się ona zwijać wewnątrz urządzenia. Do najpopularniejszych folii do laminatorów należą folie o grubości 125 mikronów. W sprzedaży producentów folii znajdziemy m.in. także te o grubości 80 czy 100 mikronów.
  • ostre zakończenia – rysunki czy karty, które zostały poddane procesowi laminowania warto dodatkowo „wykończyć” nożyczkami. Zaokrąglenie brzegów karty sprawi, że maluch nie skaleczy się ostrą krawędzią.
  • odległość od brzegu – dotyczy to zwłaszcza nieregularnych kształtów. Zachowanie zbyt małej odległości od brzegu obrazka może sprawić, że laminowanie będzie zupełnie nieprzydatne.

___

Czy wiesz, że jest kilka wersji laminowania kart pracy czy dokumentów dla cierpliwych? W tym celu można wykorzystać np…. taśmę bezbarwną lub żelazko! Przy takiej ilości pomocy dydaktycznych chyba lepiej jednak zainwestować w profesjonalny sprzęt ?. Tymczasem dooplacenia.pl skutecznie poinformuje rodzicom o opłatach za żłobki i przedszkola oraz dyskretnie przypomni im o przeterminowanych płatnościach.

Zobacz, dlaczego potrzebujesz dooplacenia.pl w swoim przedszkolu.