Wielkanocne ozdoby robione przez dzieci. Podsuwamy 2 sprawdzone pomysły!

Nawet najprostsze wielkanocne ozdoby robione przez dzieci mają zdecydowanie większą wartość niż gotowe dekoracje wiosenne. Na co się zdecydować, gdy brakuje nam pomysłu na wielkanocne DIY z maluchami lub po prostu chcemy mile zaskoczyć rodziców? W dzisiejszym artykule poznasz 2 sprawdzone pomysły na wielkanocne ozdoby robione przez dzieci, do których możecie zabrać się już teraz! Efekt na Święta murowany!

Ozdoby wielkanocne: zrób to sam!

Wielkanocne ozdoby robione przez dzieci to pomysł, który na pewno warto wykorzystać w przedszkolu czy szkole. Proste i efektowne dekoracje możemy wykorzystać na wiele sposobów. Co można zrobić z dekoracjami na Święta Wielkanocne wykonanymi przez grupę Twoich podopiecznych?

świąteczna dekoracja sali – wiele placówek przygotowując się na Święta Wielkanocne tworzy specjalne dekoracje. Nawet, jeśli pracujesz w przedszkolu lub szkole, do której uczęszczają dzieci różnych religii, zawsze elementy wiosennego wystroju znajdą się w planie dekoracji sali.  Zazwyczaj odpowiedzialność za przystrojenie codziennego miejsca pracy z grupą spoczywa na barkach nauczyciela prowadzącego. Dlaczego choć raz nie miał(a)byś mieć wolnego popołudnia? Przygotowując z maluchami ozdoby, które możecie zawiesić w sali oszczędzasz czas i energię!

wielkanocny prezent dla rodziców – świąteczny upominek dla rodziców to bardzo miły gest. Możecie zrobić tak, że wielkanocne doniczki czy inne DIY przez pewien czas ozdabiają salę a w momencie rozpoczęcia wielkanocnej przerwy świątecznej dzieci zabiorą je do domów. I wilk syty, i owca cała! 🙂

kiermasz – o  tym, jak wzbogacić asortyment sprzedawany podczas świątecznego kiermaszu w szkole czy przedszkolu pisaliśmy już w ubiegłym roku na naszym blogu (czytaj dalej)

Poniżej znajdziesz 2 sprawdzone pomysły na praktyczne ozdoby, które nie tylko wprowadzają wnętrze w świąteczny nastrój, ale po prostu są użyteczne!

Wielkanocne ozdoby robione przez dzieci : pomysł 1.

Pierwszym pomysłem na (przed)świąteczne zajęcia, który polecamy każdemu nauczycielowi jest wspólne sadzenie roślin. Owies czy rzeżucha stanowią nieodłączny element każdej wiosennej dekoracji. Oczywiście, dysponując czasem możemy pokusić się także o inne rośliny doniczkowe. Już teraz warto pomyśleć np. o Dniu Matki – świetnym pomysłem na oryginalny prezent dla rodzica jest własnoręcznie „wyhodowany” przez dziecko kwiatek doniczkowy. Dlaczego w ogóle zaliczamy sadzenie kwiatków z dziećmi do ozdób wielkanocnych?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: mamy na myśli dodatkowo własnoręcznie ozdobione przez dzieci doniczki! A więc – do meritum! Jak przygotować takie wielkanocne ozdoby robione przez dzieci?

Potrzebne będą:

• osłonki na doniczki i doniczki lub same doniczki,

• piórka, kolorowy papier, kolorowe flamastry, farby akrylowe, taśma samoprzylepna i inne artykuły papiernicze,

• nasiona / cebule roślin – mogą to być nasiona rzeżuchy lub inne kiełki, ale także m.in. cebulka dymka, fasola, pietruszka itp.

• ziemia ogrodnicza,

• woda.

Wielkanocną ozdobą doniczek mogą być także małe kurczaczki, zajączki albo pisanki na wykałaczkach, które możemy wetknąć obok posadzonej cebulki/nasion. Przykład znajdziesz tutaj.

Wielkanocne ozdoby robione przez dzieci : pomysł 2.

Drugim pomysłem na wielkanocne ozdoby robione przez dzieci, którego wykonanie zajmie Tobie i Twoim podopiecznym dosłownie kilka chwil są jajeczka do zawieszenia np. nad drzwiami. Kiedyś hitem były styropianowe jajka ozdobione wstążką (takie, jak np. tu), ale my proponujemy coś bardziej oryginalnego!

Potrzebne będą:

• jajka ze styropianu,

• farba akrylowa i klej do decoupage,

• nożyczki,

• pędzelki lub mała gąbka,

• pinezki lub szpilki, jeśli chcemy przymocować gotową pisankę do wstążki i ją podwiesić. Można też wybrać wariant stojący – wbić w takie wielkanocne ozdoby robione przez dzieci długie wykałaczki – to także ułatwi pracę nad pisanką. A jeśli chodzi o mocowanie to robimy je już na samym końcu, niekoniecznie z udziałem dzieci 😉

To propozycja dla starszych przedszkolaków, ale na pewno wspólnie dacie radę! Jajeczka trzeba pomalować farbą akrylową ( 2 razy, oczywiście drugi raz po wyschnięciu). Następnym etapem jest wybór wybranego wzorka z serwetki i wycięcie go. Przyklejamy wzorek do pisanki za pomocą kleju do decoupage. Teraz wystarczy już tylko lekko dociskając „tapetować” wzorek na jajku. Efekt jest naprawdę niesamowity ! Możesz podejrzeć np. na tej stronie – kliknij tutaj.

Pomimo, że pisanka decoupage może wydawać się pracochłonna i skomplikowana, to bardzo proste zajęcie. Tak przygotowane jajeczka rodzice będą mogli wykorzystać jako element dekoracyjny w święconce, dekoracja świątecznego stołu albo wielkanocny podarunek – np. dla babci czy dziadka.

Czujesz niedosyt? Pragniesz więcej inspiracji na wielkanocne ozdoby robione przez dzieci? Zerknij na artykuł, który już jakiś czas temu pojawił się na naszym blogu: „ Kiermasz wielkanocny. Pomysły, które na pewno przyciągną uwagę!” – link tutaj.

___

Czy wiesz, że najdroższe pisanki na świecie to jajka Faberge? Ta znana na całym świecie firma wykonywała jedynie 2 jajka dla cara Aleksandra III – pierwsze powstało w 1885 r. Najdroższa pisanka z jajek Faberge (z 1897 r.) została wyceniona na 18-24 mln dolarów.
Tymczasem dooplacenia.pl informuje rodziców o opłatach za żłobki i przedszkola i dyskretnie przypomina o przeterminowanych płatnościach.

Zobacz, dlaczego potrzebujesz dooplacenia.pl w swojej placówce.